تبلیغات
دانستنیهای کودکان - چگونه کودکمان خواب راحتی در طول شب داشته باشد...
در حال بارگذاری...
جستجو در عناوین مطالب
چگونه کودکمان خواب راحتی در طول شب داشته باشد...
شما خسته هستید و هیچ چیزی به جز یک خواب راحت برای شما دلچسب نیست،اما کودک شما این حس را ندارد و دوست دارد تا صبح بازی نماید و شما را نیز در بازی خود دخالت دهد. کودک شما اغلب به خاطر گرسنگی از خواب بلند میشود که میبایست به کودک غذا داده شود و همچنین پوشک کودک عوض شود،والا دفعه ی بعد دوباره باید بیدار شوید و فقط پوشک کودکتان را عوض کنید.کودکان زیر 5 ماه و کمی بالاتر از این سن،به مدت 6 تا 8 ساعت میتوانند خواب راحتی داشته باشند.

دستورالعمل

 

سعی کنید در طول روز با کودک خود بازی کنید ،کودک شما اگر خسته شود،خواب راحتی خواهد داشت.با کودکتان بازی کنید،با کمک همدیگر از یک اتاق به اتاق دیگر بروید و در خانه راه بروید تا کودک شما کاملا خسته شود.

 

اگر کودک در طول روز زمانهایی را میخوابد،و این به صورت الگو برای او تبدیل شده است،سعی کنید این الگو را بهم بزنید . یک ساعت بعد ازخواب کودک در روز،او را به ارامی بیدار کنید و او را تشویق نمایید تا شب بیدار بماند ،تا درطول شب خواب راحتی داشته باشد.

 

سعی کنید کودک خود را یک ساعت قبل از خواب در اتاق خواب خودش قرار دهید . خوابیدن در جاهایی مثل پذیرایی ، اشپزخانه و ... باعث میشود که کودک وابستگی بین خواب و اتاق خواب خود را متوجه نشود و این عمل به صورت الگو برای او جا میافتد.

 

سعی کنید یک زمان بندی خوبی را از همان ابتدا اتخاذ نمایید،زمانی برای خواب و یک ساعتی قبل از بخواب رفتن...به این معنی که یک ساعت قبل از خواب طوری برخورد نمایید که کودک متوجه شود دیگر زمان خوابیدن است و باید خود را برای خواب اماده کند.

 

قرار دادن پستانک در دهان او میتواند کمک تا حد قابل قبولی داشته باشد،اما توجه نمایید نباید شیشه شیر را در دهان او قرار دهید تا به خواب برود چرا که باعث ایجاد مشکلاتی در دندان ها می شود و گاها عفونتهای گوش را نیز به همراه دارد.پستانک تا حدودی میتواند کودک را ارام نگه دارد،چرا که کودکان در این سنین عاشق مکیدن پستانک هستند.

 

اگر کودک شما حین شب از خواب بیدار شد و شروع به گریه کرد،بلافاصله به سمت او نروید چند دقیقه صبر نمایید چون ممکن است او دوباره بخواب برود و نیازی به حضور شما نباشد،اما اگر از چند دقیقه ،گریه بیشتر طول کشید،به سمت او بروید و مشکل را بررسی نمایید.

 

اگر طبق پزشک ، اجازه دادن غذاهای کمکی به کودکتان را دریافت کرده اید،سعی کنید بیشتر عصر هنگام این وعده را بدهید تا کودک احساس سیری نماید که این حس به او کمک میکند تا شب خواب خوب و بلندی داشته باشد.
منبع:
همینا.کام

نوشته شده توسط: فریبا  روز چهارشنبه 15 شهریور 1391 در ساعت 09:13 ق.ظ | نظرات()
مطالب پیشین (آخرین پست های ارسالی)
 :: آیا کودکتان بد خواب است؟
 :: آیا کودکتان بی اشتهاست؟
 :: نحوه صحیح تربیت کودکان از نظر کارشناسان
 :: ارتباط لباس والدین با بیماری های کودکان
 :: از مراحل دندان درآوردن نوزاد خود چه می‌دانید؟
 :: مهارت‌های فرزندپروری
 :: آیا واقعا تلاش برای تحریک رشد جنین،‌ارزشش را دارد؟
 :: چیز هایی که از والدینمان آموختیم
 :: چطور به کودکان کمک کنیم احساس خوشبختی کنند؟
 :: غذاهای ممنوع
 :: به کودک نو پای خود نشان دهید که چگونه به دیگران کمک کند واز آنها کمک بگیرد
 :: لجاجت در کودکان و روشهای پیشگیری
 :: نحوه شکل گیری اعتماد به نفس در سنین مختلف
 :: آیا تغذیه کودک شما مناسب است؟
 :: نمونه هایی از بازی های آموزشی براساس نظریه "گانیه "